Jakie kosmetyki do opalania wybrać

Kosmetyki do opalania można znaleźć w każdej drogerii, a także w niektórych aptekach. Nie wolno jednak wybierać ich pochopnie, bo wówczas nie możemy mieć pewności co do tego, że będziemy zadowoleni. Należy zastanowić się zarówno nad formą kosmetyku, jak i nad jego składem. Trzeba także pamiętać o tym, aby zakupione kosmetyki stosować zgodnie z zaleceniami producenta znajdującymi się na opakowaniu.

Balsam, krem, a może olejek?

Wybierając kosmetyki do opalania, należy zastanowić się nad tym, jaką powinny mieć one formę. Wiele zależy tak naprawdę od naszych upodobań. Niektórym osobom mogą odpowiadać kremy o treściwej konsystencji. Trzeba jednak liczyć się z tym, iż nie rozprowadzają się one po skórze tak dobrze jak na przykład olejki. Dla niektórych jednak olejki są zbyt tłuste i tworzą na skórze nieprzyjemną warstwę ochronną. Jeżeli nie możemy zdecydować się ani na olejek, ani na krem, postawmy na balsam. Jego konsystencja pozwala na dość szybkie wchłanianie się kosmetyku. Każdy kosmetyk do opalania należy aplikować na czystą skórę.

Jaki skład powinny mieć kosmetyki do opalania?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki skład powinny posiadać kosmetyki do opalania. Jeżeli istnieje taka możliwość, najlepiej byłoby kupić preparaty o naturalnych składach. Charakteryzują się one nie tylko dużą skutecznością, ale również bezpieczeństwem. Nie powodują podrażnień, jak również zaczerwienienia naskórka. Wśród składników aktywnych, na które na pewno warto zwrócić swoją uwagę wymienić należy chociażby ekstrakt z aloesu czy olejek ze słodkich migdałów. Ważne jest to, aby kosmetyki były stosowane systematycznie, bez względu na to, jaki konkretnie skład posiadają. Niektóre z nich należy stosować przed opalaniem, a inne po. Pełnią one nieco inną rolę. Pierwsze z nich mają za zadanie ochronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, a drugie powinny załagodzić podrażnienia skóry powstałe na skutek opalania.